7. Yıl   Bizi seçtiğiniz için teşekkürler...

 

 

  home study service partner solution contact us  
 

Türkiye' de istediğiniz bölüme yerleşemediniz mi? Üzülmeyin...

Bulgaristan'da Eğitim Alarak Avrupa Diploması Sahibi Olun...

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Okullar Nasıl, Eğitim Seviyesi Hangi Düzeyde?

Okulların tamamı Bulgaristan'daki devlet okullarıdır. Avrupa standartlarında eğitim vermekteler. Avruba, Amerika ve Türkiye'deki okullarla anlaşmalı programları vardır. Tüm anlaşmalı olduğumuz üniversiteler bütün AB ülkelerinde ve ülkemizde tanınmaktadırlar.

Geçiş İmkanı Var mı?

Okulların anlaşmalı oldukları okullar arasında "errasmus" programları dahilinde öğrenci ve akademisyen değişikliği yapılmakta. Bu geçişler okuldaki başarı durumunuza göre yapılmakta.

 
Kimler Başvurabilir?

Lise mezunu her isteyen bu okullara başvurabilir. ÖSS'de barajı aşmış olmanız bile gerekmiyor.

Hangi Bölümlerde Okuyabilirim?

İstediğiniz her bölümde okuyabilirsiniz. Alan ayırımı yapılmaksızın her bölüme başvurabilirsiniz. Tıp Fakültesinde okuyabilmek için lisede en az 1 dönem biyoloji ve kimya derslerini görmüş olmanız ve gördüğünüz yıllardaki bu derslerden yil sonu not ortalamanizin en az 3 olması gerekiyor. Bunun dışında mühendislik fakültesinde okuyabilmek için matematik ve fizik derslerinizin ortalamasının en az 3 olması gerekiyor. Ayrica sozel bolumler icin tarih ve ingilizce derslerinize bakılıyor. Bu dersleri de lisede sadece 1 yıl görmüş olmanız yeterli.

Nerede Kalacağım?

Tüm Okulların yurtları mevcut. Aylık 40-100 euro civarı barınma ücretleri. Bunun dışında sadece bizim ogrencilerimiz kalma sansina sahip olduklari özel yurtlar da mevcut.

Aylık Giderim Ne Olur?

Barınma ücreti dahil yaklaşık 150 veya 200 euro aylık kişisel gideriniz olur. Öğrenciler için part-time işlerde çalışma imkanları var. Hem dilinizi geliştirip hem de kendi harçlığınızı kendiniz kazanabilirsiniz.

 

 
Bulgaristan' da Eğitim
Referanslarımız
Kayıt İşlemleri
Üniversiteler - Bölümler
Haberler - Duyurular
Ulaşım
Konaklama
Askerlik Tecili
MYO Mezunları
YÖK Denkliği